czwartek, 29 grudnia 2011

Czytadła

Witam Was,

W tym roku Mikołaj obdarował mnie hojnie  książkami,  z których się bardzo cieszę. Dwiema  z nich chciałabym  się Wam  pochwalić.


 


1. Nigella Lawson - "Jak być domową boginią - wypieki i przysmaki kojące duszę"

Za co lubię Nigellę? Za to że ma taki dystans do gotowania i pieczenia. Nie traktuje tego jak codzienny obowiązek, który kobieta musi spełnić. Gotowanie ją uskrzydla, sprawia jej przyjemność i co najważniejsze, nie ma na to przepisów.  Tego szczyptę doda, tamtego kropelkę i wie, że już jest dobre.
Na pierwszy rzut oka widać, że kocha przygotowywać jedzenie i je później spożywać o nieprzyzwoicie późnych porach. 

Po szybkim przejrzeniu książki, już wiem co w najbliższym czasie będę  piec:) 
2.  Beata Zatorska,  Simon Target   - " Rose petal jam"

W  tej książce się zakochałam. Dostałam ją od mojego ukochanego męża. 

Autorką jest Polka, która wyszła za mąż  za Anglika. Obecnie  oboje mieszkają w Australii. 
Po kilkudziesięciu  latach  Pani Beata wróciła z mężem do Polski, do miejsc, w których się wychowywała. Chciała  pokazać mężowi piękno i unikalność swojej ojczyzny.  
Książka jest  wspomnieniem jej  dzieciństwa i lat młodzieńczych, ale przede wszystkim jest takim babcinym notesem z najlepszymi przepisami  staropolskiej  kuchni. Znajdziecie w niej  przepis na dżem z płatków róży czy tradycyjne pierogi, kompot z truskawek  i zrazy wołowe.

Książka jest wydana w  języku angielskim. Ale, nie martwcie się, słownictwo jest  proste, nie  powinnyście mieć problemów ze zrozumieniem.

To co jest wielką zaletą tej książki to zdjęcia. Po jej przejrzeniu, zakochałam się w  tych miejscach, które zostały sfotografowane. Wiele osób może zadać sobie pytanie: Co to za  kraj? Chce tam pojechać? 

Piękno Polski zostało ujęte z najlepszej strony. To jak krajobraz naszego kraju  zmienia się o każdej porze roku, powoduje, iż  Polska jest  wielobarwna, ciekawa i jedyna z swoim rodzaju. 

Piękna oprawa, zdjęcia, tekst sprawiają, że książkę  z powodzeniem można sprezentować wyjątkowej osobie.  M.


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz